banner isbank
Süzgeç
 • TURHAL ÇOCUK VE YILDIZLAR LİGİ SONUÇLANDI

  IMG 20140309_123837 
  8-9 Mart ve 15 Mart tarihlerinde Turhal Özel Yıldırım Kolejinde yapılan satranç takım turnuvaları sonuçlandı.Turnuvaya katılan okullarımızı kutluyor,başarılar diliyoruz.Özel Yıldırım Koleji müdürü Sayın Nahit ÖREN 'Beye ve öğretmenlerine göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı TSF adına teşekkür ediyoruz. 


  Turhal_çocuk_Ligi_Beyaz_Grup.xls
 • 2014 TOKAT ÇOCUK VE YILDIZLAR LİGİ

   15-16 Mart 2014 tarihlerinde Çocuk ve Yıldızlar ligi takım turnuvaları Tokat İpek Kolejinde başlayacaktır.15 Mart saat 08:30-09:30 arası Takım antrenörleri kayıt kontrol masalarında gerekli işlemleri yapacaklardır. Turnuvada yarışacak takımlar ve oyuncuları aşağıdaki listelerde belirtilmiştir.
  1.grup_merkez çocuk_ligi.xls 


  2.grup_merkez çocuk_ligi.xls
     

  3.grup_merkez çocuk_ligi.xls...

 • TURHAL ÇOCUK VE YILDIZLAR LİGİ YILDIRIM KOLEJİNDE BAŞLIYOR

   Turhal çocuk ve Yıldızlar Ligi 8-9 Mart ve 15-16 Mart tarihlerinde Turhal Özel Yıldırım Koleji salonunda yapılacaktır.Çocuk ligine katılımın 20 takımın üzeri olmasından dolayı 2 grup yapılmıştır.Takımlar ve sporcu listeleri aşağıdadır.Tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

  Turhal_Çocuk_Ligi_Beyaz_Grup_Takim_listesi.xls    

  Turhal_Çocuk_Ligi_Kırmızı_Grup_Takim_listesi.xls

  ...
 • Saat Hakkında

    Burada oyuncuların çoğu makul olmayan bir şekilde davranıyor.Hiçbir şekilde zaman sıkışıklığına düşülmemelidir,çünkü onun zararlı,estetik olmayan ve turnuva sırasında ruh hali üzerinde olumsuz etkisi olduğu söylenebilir.Kendi kendinize karar alma becerisini geliştirmeniz gerekir.Zaman sıkışıklığı durumlarının % 90 'ınında oyuncu dallanmış varyantların hesabı ile meşgul olduğu için değil,basit bir kararsızlık içerisinde olduğu için sıkışık duruma düşer.
    Şunları iyice ezberleyebiliriz,sıkışık duruma düşülmemelidir!!!! Çok çabuk olarak karar veriniz!! Partinin başlangıcında zaman harcanmamalıdır!!pek çok kombinasyonlu varyantın varlığında biz pozisyonel hamleyi bularak oynayacağız.

 • 18-19 OCAK 2014 TARİHLERİNDE YAPILAN OKULSPORLARI İSTATİSTİKLERİ

  18-19 Ocak tarihinde Tokat İpek Kolejinde yapmış olduğumuz turnuvanın sporcu katılımcı istatistikleri aşağıda  sunulmuştur.

  OKULLAR_SIRALAMA_1.xls

  SPORCU_KATILIMCI_SIRALAMASI.xls
 • TOKAT OKUL SPORLARI SONUÇLANDI

    18-19 Ocak 2014 tarihlerinde İpek Koleji salonunda yaklaşık 370 sporcunun katılımıyla müsabakalar yapıldı.Turnuva sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilmiş olup İlimize gönderilen kontenjanlara göre Küçükler,Yıldızlar ve Gençler kategorilerinden dereceye giren sporcular Türkiye Şampiyonasına götürülecektir.
          ...
 • TOKAT KADINLAR İL BİRİNCİSİ İREM KÜKRER

    28-29 Aralık 2013 tarihlerinde yapılan Tokat Kadınlar İl Birinciliğini Tokat Satranç Eğitim Merkezi öğrencisi İrem KÜKRER kazandı.Eğitimlerini, Tokat Satranç Eğitim Merkezinde sürdüren İrem 'i ve ailesini tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.Üç yıl öncesinde 1 -2 bayan sporcusu olan Tokat ,bugün bayan sporcular alanında yapılan çalışmalarla 150 aktif sporcuyla hem nitelik hemde nicelik olarak yükselişini devam ettirmektedir.Turnuvaya katılan tüm bayan sporcuları tebrik ediyorum,başarılar diliyorum .
  .
 • ÇOCUK VE YILDIZLAR LİGİNDE REKOR KATILIM 119 TAKIM

     İlimizde 2014 yılı Mart ayı içinde yapılacak olan Çocuk ve Yıldızlar ligi takım turnuvasına okullarımızdan 119 takım başvurdu..Burda şunu ifade etmek isterim çoğu il 1-2 faaliyetle sezonu kapatırken İlimiz inanılmaz sayıda faaliyet yapmaktadır.Faliyetlerimiz Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün desteği ile yapılmaktadır.Satranç ailesi olarak başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne,Milli Eğitim Müdürlüğüne,İlçe Kaymakamlık'larına ,İlçe Milli Eğitim ve İlçe Gençlik Müdürlüklerine satranç ailesi olarak teşekkür ediyoruz.Okullarımız ve öğretmenlerimizi göstermiş oldukları gayretten ötürü tebrik ediyorum TOKAT'TA SATRANÇ EN POPÜLER SPOR...
 • TOKAT OKUL SPORLARI SATRANÇ TURNUVASI

  18-19 Ocak 2014 tarihlerinde Tokat Okul Sporları satranç müsabakaları  Tokat İpek Koleji'nde yapılacaktır. Okullarımız  yarışmaya gönderecekleri sporcuların  lisanslarını Beden eğitimi öğretmenleri veya okullara verilen şifrelerle kendi sistemlerinden alabilecekler.Sporcular yarışmaya gelirken yanlarında okullarından almış oldukları lisanlarını ,nüfus cüzdanlarını (gençler kategorisi fotoğraflı) getirmelidirler.
      Turnuva 4 kategoride yapılacaktır.Minikler(2004-2005-2006-2007-2008...
 • 2013 TOKAT KADINLAR İL BİRİNCİLİĞİ

  bayanlar  28-29 Aralık 2013 tarihlerinde Tokat Kadınlar İl Birinciliği satrnaç turnuvası Tokat Ticaret Meslek Lisesi salonunda düzenlenecektir.Turnuva tek kategoride yapılacaktır.Birinci olan bayan sporcunun  Türkiye şampiyonası Konaklama ücretlerini TSF karşılayacaktır.


 • TOKAT KÜÇÜKLER SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ

                                                                             
    imagesCA77BZ78
 • I.KADEME ANTRENÖRLÜK BELGELERİ TOKAT GENÇLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE GELDİ

   Eylül ayı içerisinde ilimizde düzenlemiş olduğumuz I.Kademe Antrenörlük kursları sonuçlanmış olup kursiyerlerin belgeleri Tokat Gençlik İl Müdürlüğündedir.

  Sınavı tüm kursiyerler geçmiştir.
 • ZİLE ''VENİ VİDİ VİCİ ''ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI

    AFZLE-1                                         
    30 Kasım-1 Aralık 2013 tarihlerinde Zile Kapalı Spor salonunda satranç turnuvası düzenlenecektir.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Zile Öğretmenevi Akşam Sanat Okulunun sponsor olduğu organizasyon tüm sporculara açıktır. ...
 • İPEK KOLEJİ TURNUVASI SONUÇLANDI

  26-27 Ekim 2013 tarihlerinde İpek Kolejinde yapılan satranç turnuvası 270 sporcunun katılımıyla sonuçlandı.Turnuvaya katılımlarından dolayı tüm okullarımıza il temsilciliğimiz olarak teşekkür ediyoruz.
  xlsMiNiK_BAYANLAR SONUÇLAR.XLS
  xlsMİNİK ERKEKLER...
 • ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL TÜM KAMU ÇALIŞANLARINA ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI

                                                                                                
  tasarm1

Banner - Market

tsf market_ban

Search

Bilgi Sistemleri

Lisans Bilgi Sistemi

UKD Bilgi Sistemi

Ulusal Takımlar Bilgi Sistemi

Satranç Oyna

Satranç TV

Satranç Akademisi

Mavi Kale

Satranç Veritabanıİl Temsilcilikleri

İl Temsilcilikleri

Satranç tahtasında tüm denizlerden daha çok macera vardır.
Pierre MAC ORLAN