banner isbank

SATRANCIN DAHİLERİNİN BULUŞTUĞU TURNUVAMIZ SONA ERDİ

   
     Pazar Kaymakamlığı, Pazar Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Satranç İl ve İlçe Temsilciliği işbirliği ile 21 İlden 183 ve Amerika Birleşik Devletleri’nden 1 sporcu olmak üzere toplam 184 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen “Pazar Belediyesi Mahperi Hatun Türkiye Geneli Ödüllü Satranç Turnuvası” çekişmeli ve heyecan dolu karşılaşmalara sahne oldu.

     Tokat Valisi Cevdet CAN ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “ Önümüzdeki dönemde Tokat’ı dünyaya tanıtmak için kolları sıvadık. Muhteşem bir geçmişi olan bu şehrin geleceği de muhteşem olacak. Tokat, yakın vadede adından çokça söz ettiren bir il olacak. Bu şehir her şeyin en iyisini hak ediyor.” 

    Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız TULAY ise konuşmasında: “Federasyon olarak Türkiye genelinde toplamda 580.000 üzerindeki lisanslı sporcumuzla ilk sıradaki yerimizi gururla korumaktayız. Tokat’ ta toplamda 4000’ in üzerinde lisanslı sporcu sayımız var. Bu da gösteriyor ki Tokat satrançta yerini hissettiren ve böylesine güzel turnuvalarla da adını Türk Satrancına en iyi şekilde yazdırmış ve yazdırmaya da devam edecek bir ilimiz. Böylesine güzel bir etkinliği Anadolu’nun şirin İli ve Pazar gibi muhteşem ilçesinde yaptıkları için Tokat Valimize, Kaymakamımıza, Pazar Belediye Başkanımıza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Satranç İl Temsilciliğimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

   Konuşmaların ardından gerçekleştirilen törenle; Tokat Valisi Cevdet CAN, Pazar Kaymakamı Ahmet Vezir BAYCAR, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin PERVANLAR, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Celal YURDAKUL, Türkiye Satrnaç Federasyonu Başkanı Gülkız TULAY, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürsoy KIZILGÜL, Pazar İl Genel Meclis Üyesi İsmail KAYNAR, Üzümören Belediye Başkanı İsmail KARAKAŞ ve diğer protokol üyeleri tarafından Mahperi Hatun Kervansarayı’ nda gerçekleştirilen “Mahperi Hatun Türkiye Geneli Ödüllü Satranç Turnuvası” nda A-B-C kategorilerinde dereceye giren sporcularının ödülleri takdim edildi.

  Törenin ardından Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Gülkız TULAY ile satranç oynayan Vali Cevdet CAN, sporcular ve hakemlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

                                                                                               Doç. Dr. Nihat ULUOCAK
                                                                                                     TSF İl Temcilcisi 
TURNUVA SONUÇLARI
A KATEGORİSİ
1.Mert Yılmaz Yerli - MANİSA
2.Serkan Soysal - İSTANBUL
3.Orhan Çelebi - SİİRT

B KATEGORİSİ
1.Akif Yeşil - SAMSUN
2.Oğuzhan Ferhat Yarıcı - TOKAT
3.İslam Murat Saka - TOKAT

C KATEGORİSİ
1.Fevzi Ayberk Yiğittürk - SİVAS
2.Volkan Yılmaz - IĞDIR
3.Zeynep Gökçe Şahin – TOKAT

Banner - Market

tsf market_ban

Search

Bilgi Sistemleri

Lisans Bilgi Sistemi

UKD Bilgi Sistemi

Ulusal Takımlar Bilgi Sistemi

Satranç Oyna

Satranç TV

Satranç Akademisi

Mavi Kale

Satranç Veritabanıİl Temsilcilikleri

İl Temsilcilikleri

Satranç tahtasında tüm denizlerden daha çok macera vardır.
Pierre MAC ORLAN