banner isbank

TURHAL SATRANÇ İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDEN ANLAMLI ZİYARETLER

    Turhal Satranç İlçe Temsilciliği, satrancın tanıtımında ilçemiz kurumları ile işbirliği yapmak ve bu alanında farkındalık yaratmak amacıyla Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Faruk Altun'u makamında ziyaret etti.        
    İlçe Temsilcisi Özgür Taşdemir, Satranç Ulusal Hakemi Gani Arslan, İl Hakemi ve 2. kademe Antrenör Murat Katırcı ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette İlçe Temsilcisi Özgür Taşdemir, Turhal’da ulusal düzeyde bir turnuvanın düzenlenmesi noktasında Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Faruk Altun'dan desteklerini rica etti.
       Başta ilçemiz olmak üzere Tokat’ta her yıl 15-20 civarında organizasyon düzenlendiğini bu sayede hem bu sporla ilgilenen çocukların turnuva heyecanı yaşadıklarını hem de dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirdiklerini belirten Taşdemir, diğer illerden gelen sporcularla da Turhal'ın tanıtımına katkı sunulacağını belirtti. Fabrika Müdürü Faruk Atun ise çocukların zeka ve düşünme yeteneğini artıran bu spora elinden geldiği kadar katkı sunacakların belirtti.
      Ardından Türkiye Satranç Federasyonu'nun ülke çapında bu spora destek veren kurum ve kuruluşlara desteklerinden dolayı sundukları plaketi Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Faruk Altun'a  takdim eden Satranç İlçe Temsilciliği teşekkürlerini sundu.

Türkiye Satranç Federasyonu Turhal İlçe Temsilcisi Özgür Taşdemir, Turhal Engelsiz ve Sağlıklı Yaşam Derneği (TENSAD)’ni ziyaret etti.        
    Turhal’da yürütülen satranç çalışmalarına desteklerinden dolayı TENSAD kurucu Başkanı Mustafa Gençler’e teşekkür eden Türkiye Satranç Federasyonu Turhal İlçe Temsilcisi Özgür Taşdemir, Federasyon Başkanı Gülkız Tülay’in göndermiş olduğu plaketi takdim etti.
    Yaklaşık 7-8 yıldır hem ilimizde hem ilçemiz Turhal’da satrancın gelişmesi için çeşitli çalışmalar, turnuvalar yaptıklarını söyleyen Taşdemir, “Tokat satranç konusunda diğer illere göre çok iyi bir seviyede. Yaklaşık 4 bin 500 tane lisanslı sporcumuz var. Bu çalışmalarımızı okullarda da yürütüyoruz. Okulların dışında hafta sonları çocuklarımızı, öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için, internet ve kahvehane gibi alışkanlığı olan gençlerimizi bu tarz alanlara yönlendirmemeleri için bu spor faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sağ olsun Mustafa beyin sayesinde Engelsiz ve Sağlıklı Yaşam Derneği (TENSAD) de bu konuda bize destek verdiler. Birlikte bir şeyler başarmaya çalışıyoruz. Onlarında yardımlarıyla Turhal’da çeşitli çalışmalar yapacağız.
        Bilindiği gibi aralık ayı içerisinde Turhal Engelsiz ve Sağlıklı Yaşam Derneği’ne tahsis edilen Engelsiz Yaşam Parkı ve Sosyal Tesisleri'nde Satranç Eğitim Merkezi açtık. Bu dönemde hazırlıklarımız başladı ve devam ediyor. Dernekle ortak bir şekilde çok iyi çalışmalar yapabileceğimizi düşünüyoruz.
     
  

Banner - Market

tsf market_ban

Search

Bilgi Sistemleri

Lisans Bilgi Sistemi

UKD Bilgi Sistemi

Ulusal Takımlar Bilgi Sistemi

Satranç Oyna

Satranç TV

Satranç Akademisi

Mavi Kale

Satranç Veritabanıİl Temsilcilikleri

İl Temsilcilikleri

Satranç tahtasında tüm denizlerden daha çok macera vardır.
Pierre MAC ORLAN